KSÜ Logo

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Bölümümüz

21 Temmuz 1995 yılında kurulan bölümümüz ilk öğrencilerini 1996-1997 Eğitim Öğretim yılında kabul etti. 2000 yılında ilk mezunlarını verdi. 2000 yılından itibaren  ikinci öğretime öğrenci kabul edilmeye başlanmıştır. 

Bölümümüzde Yüksek lisans programına öğrenci alımına 1996 yılında başlandı. Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar mühendisliği lisans derecelerine sahip öğrencilerin alındığı bu programla mezunlara Yüksek Mühendis derecesi verilmektedir.

Doktora programı bir bölüm için gerek akademik çalışmaların kalitesi ve yeterlilikler, gerekse akademik personel yetiştirilmesi için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu sebeple bölümümüzde gerekli altyapı oluşturularak yapılan başvurular neticesinde doktora programına 2008 yılında başlanarak, 2012 yılından itibaren  doktor unvanı ile mezunlarımız akademik hayata katılmaktadırlar. Vizyonumuz; dünya standartlarında Elektrik Elektronik Mühendisliği eğitimi sunan, mevcut teknolojileri kullanan ve yeni teknolojiler üretebilen, Türkiye’de ve Dünya’da kendi alanlarında söz sahibi olabilecek kalitede öğrenci yetiştiren, mezunları ile örnek gösterilen, lisansüstü eğitimi ile araştırma ve geliştirme konusunda daha etkin ve daha kaliteli bilim insanları yetiştiren, günümüzün sorunlarını çözmeye yönelik kaliteli araştırmalar yapan, sürdürülebilir kalkınma hedefi için çalışan, uygulamayı, araştırmayı, bilimsel etik değerleri, eğitimi ve sosyal-kültürel değerleri ilke edinmiş akademik kadroya sahip bir bölüm olmaktır.

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı