KSÜ Logo

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Yaz Okulunda Başka Bir Üniversiteden Ders Alacak Öğrencilerin Uyması Gereken Hususlar-05.07.2024

YAZ OKULUNDA BAŞKA BİR ÜNİVERSİTEDEN DERS ALACAK ÖĞRENCİLERİN UYMASI GEREKEN HUSUSLAR

 

1. Karşı üniversiteden almak istedikleri dersi, DERSİN İÇERİĞİ, KREDİ, AKTS BİLGİLERİ ile inceleyip KSÜ’ de yerine alacakları ders ile karşılaştırdıktan sonra aşağıdaki dilekçe ile bölüme şahsen ya da  ksueem@ksu.edu.tr mail adresine başvuru yapılacaktır. Başvuruda dilekçe yanında diğer evraklar da teslim edilmelidir, e-mail ile başvurularda ek olarak upload edilmelidir. Eksik evrakla yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

2. AKTS ve içerik bakımından uygunluk durumu bölümümüzce belirlendikten sonra öğrenciye sözlü bilgi verilecektir. Başvuran öğrenciler bölüm sekreteri ya da Arş. Gör. Mahmut Nedim EKERSULAR' dan başvuru durumlarını öğrenebilirler. Derslerin uygun olduğu bilgisinden sonra karşı üniversiteden derslere devam edebilirsiniz.

3. Yaz okulu bitiminde karşı üniversiteden not bilgisi öğrenci tarafından resmi bir evrakla ya da ilgili kurum tarafından bize iletildikten sonra KSÜ' deki not sistemine notlar eklenecektir.

4. Karşı kurumdan alınan dersin alındığı bölümün ve fakültenin bizim bölüm ve fakülte ile denk olması gerekir. 2 yıllık meslek yüksek okullarından alınan dersler KESİNLİKLE denk sayılamaz.

5. KSÜ' de başka bir fakültede açılmış bir dersi başka bir üniversitede almanız mümkün değildir.


Farklı Üniversitelerden Ders Alma Dilekçesi

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı